Chcete poradiť?

Neviete sa rozhodnúť, kam cestovať? Možno nájdete inšpiráciu medzi tipmi, zoradenými podľa svetadielov.  Veď možno potrebujete inšpiráciu a neviete si rady, kam vlastne chcete ísť. Hľadáte niečo a neviete čo? Možno to vieme.

 

Bezpečnosť

Letecká doprava je stále najkomfortnejšia a najbezpečnejšia doprava, hoci letecké nešťastia o ktorých počujete v správach sú na toľko prehrávané dokola. Pritom takéto nešťastia netvoria ani percento z toho, aké štatistiky hrôz tvorí cestná doprava a úmrtnosť práve tam.  Strach z lietania je pojem, ktorý je veľmi známy najmä začínajúcim dovolenkárom, cestovateľom.  Treba ho prekonať vôľou, chuťou po docielení cesty, prípadne skúšobným letom na vnútroštátnej linke malou návštevou niektorého z miest, napríklad z BA do KE a späť. Odborná literatúra ponúka mnoho rád ako sa strachu zbaviť. Ide o individuálnu záležitosť a niektorí ľudia zásadne do lietadla nevstúpia, nech sa deje a udeje čokoľvek.

Napriek tomu je veľa ľudí, čo lietajú radi a tešia sa opakovane usadnúť do sedadla, vzniesť sa, cítiť tam hore a potom sa len o pár hodín ocitnúť celkom  v inom svete, v inej krajine.

Ide o globálne najrýchlejšiu civilnú dopravu aká existuje. A práve to jej značne nahráva do karát.   

 

Stewardi, Letušky a príprava na let

Stewardi a letušky sú vám k dispozícií počas celého letu. Pripravujú cestujúcich na let a taktiež vám predvádzajú v prípade nebezpečenstva únikové východy a postup ako sa chovať. Predstavia pred každým odletom v uličke použitie pásov, dýchacích masiek a správanie sa v situáciách.