Chcete poradiť?

Neviete sa rozhodnúť, kam cestovať? Možno nájdete inšpiráciu medzi tipmi, zoradenými podľa svetadielov.  Veď možno potrebujete inšpiráciu a neviete si rady, kam vlastne chcete ísť. Hľadáte niečo a neviete čo? Možno to vieme.

 

Afrika

Z krajín, ktoré sú tak bežne dostupné našim dovolenkárom  nie je priveľa štátov v Afrike, kde by som dokázal ohovoriť o excelentných zážitkov a absolútnom komfortne. Samozrejme že pár hotelov, ktoré sú jednotlivé a nestotožňujú sa s mnohými ďalšími, sa stávajú nezabudnuteľné, no i tak v priemere to už nie je to pravé orechové. Výborné služby hotelov a odfláknutú služby hotelov nižších tried už hovoria samé o sebe.

Egypt:

Krajina, po ktorej názvu vyslovení sa mnohým predstavia pred očami pyramídy a múmie.  Nie je tomu ani tak celkom.  Letoviská, kam sa lieta sú rôzne,  Káhira, Marsa Alam, Hurghada,  Sharm el Sheik. Hlavné mesto Káhira je však prehliadané., lebo ide o vnútrozemie a mnohí naši vyžadujú pri dovolenke more. Prekrásne je Červené more, oblasť bohatá na koralové oblasti. Najznámejšia je Sharm el Sheik. Koralové miesta, ktoré sú menej porušené sú napríklad Safaga, a Makadi. Kvalitnými hotelmi oplýva najmä Sharm a Makadi. Egypt je vzdialený necelé 4 hodiny letu. Egypt ale nie sú len pyramídy a staroveký Egypt, ale aj krásne pláže, trhy, nákupy, zábava, púšť, Níl... výlety a opäť sa k tomu vrátim - áno, aj história.

Kapverdské ostrovy:

Kapverdské ostrovy známe aj pod skráteninou Kapverdy sú ostrovmi bez dlhej histórie. Osídľované začali byť až okolo 15. storočia, ide o Africkú krajinu pričom najbližšie vzdušnou čiarou je Senegal, alebo presnejšie známe miesto Dakar. Rozkladá sa na viacero ostrovoch a každý je charakteristický inými prvkami. Tropické lesy, púšte, aloe aj prekrásne more pri všetkých brehoch. Úžasné miesto na oddychovú dovolenku a pohodu. Kvalitné hotely prevádzkované európanmi a portugalský vplyv v krajine vytvára podmienky vhodné aj pre našich cestovateľov. www.Kapverdy.cestovanie.biz

Keňa

Africká krajina, ktorá sa na počudovanie pri prítomnosti toľkej chudoby, stáva i tak obľúbenou destináciou po dobrodružstve pachtiacich návštevníkov. Keňa je krajina známa svojou chudobou, ale disponuje aj prekrásnymi plážami a pokojom. Pravá „čierna Afrika“ je spestrená bohatou ponukou výletov do pravej divočiny a môžete tak vidieť ozajstné africké zvieratá v ich domovine. Všetko to, čo poznáte z dokumentárnych filmov je možné teda zažiť na vlastnej koži, len treba rátať, že cesta do Kene a luxus, ktorý ponúka patrí medzi tie drahšie.

Tunisko:

Krajina na severozápade.  Len na skok je to do Európy.  Cítiť francúzsky vplyv a dokonca aj moslimovia sú tu viac umiernenejší a pokojnejší. V Tunisku je mnoho miest ktoré sa oplatí navštíviť. Letiská majú  v Monastire,  aj na Djerbe. Djerba je ostrov neďaleko Tuniskej pevniny, ktorý s pevninou spája stará veľká rímska cesta po mori. Medzi historické skvosty patrí napríklad El Jem, veľké rímske koloseum, ktoré patrí medzi najzachovalejšie. Oázy a brána Sahary. Tunisko patrí medzi najdostupnejšie krajiny Afriky, čo sa ceny týka. Niečo menej ako dve hodiny cesty do niektorého z letísk Tuniska ho robí dostupnou aj pre vzdialenosť.